Modem ve Kurulum

Kablosuz modeminizin yetkili servisimiz tarafından kurulum yapılırken kablosuz şifrelemeniz de gerçekleştirilecektir. Böylece güven içerisinde kablosuz internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Paralel bağlı hatlarda adsl bağlantıda sorun yaşanabilmektedir. Bağlantıyı ana hattan yapıp ve paralel hattı devre dışı bırakarak bağlantıyı yeniden deneyebilirsiniz.

Kampanya dahilinde, tarafınıza ücretsiz olarak iletilen modemin 24 ay (2 yıl) garanti süresi bulunmaktadır. Bağlantınızda modem kaynaklı sorun yaşadığınız takdirde, müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Altyapı sağlayıcısının iyileştirme çalışmaları sebebi ile belirli zamanlarda gerçekleştirdiği kısa süreli adsl bağlantı kesintisidir.

Teknoloji (bilgisayar) marketlerden, bilgisayarcılardan bir usb den ethernete dönüştürücü ve ya ethernet kartı edinmeniz gerekmektedir.

Adsl bağlantısının en temel özelliklerinden biri veri gönderme ve alma hızındaki farklılıktır (asimetrik). Veri alma hızınız her zaman gönderme hızınızdan yüksek olur. Bu hız ¼ oranındadır. Örneğin 1024 kbps hızın, 256 kbps veri gönderme hızı olur.

Picatel Airmax (Kablosuz)
Inca IM204 (Kablosuz)
US Robotics 9110 (Kablosuz)
Philips SNA 6500 (Kablosuz)
Airties RT 102 (Kablolu)
Airties RT 103 (Kablolu)
Airties RT 104 (Kablolu)
Airties RT 204 (Kablosuz)
Airties RT 205 (Kablosuz)
D-Link DSL-2520U (Kablolu)
D-Link DSL-2640NRU (Kablosuz)
Tplink TD8816 (Kablolu)
AirTies Air 5021 (Kablolu)
TP Link TDW 8951 ND (Kablosuz)

Kurulum CD üzerinden gerçekleştirilmemeli eğer bilgisayara Airties Hizmet programı yüklenmiş ise bu program kaldırılmalı

Dönem dönem bölgenizde yapılabilecek altyapı iyileştirme çalışmaları bağlantınızda kısa süreli kesintilere sebep olabilir. Bu tip durumlarda kesinlikle modeminizi resetlemeyiniz ve modem ayarlarınızı değiştirmeyiniz. Resetlemeniz gerektiğinde sadece modemin elektrik kablosunu prizden çıkarıp yaklaşık 10 sn. sonra tekrar takınız.

Adsl bağlantısı için adsl modeme ihtiyaç vardır. Kablolu modem ve kablosuz modem olmak üzere iki çeşit modem kullanılabilir.

Kampanya dahilinde talep ettiğiniz modemi kullanıma hazır tak-çalıştır modelinde ilettiğiniz adrese teslim edilmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde modem kurulumu için Modem kullanım kılavuzlarından destek alabilirsiniz. Kılavuzlara ulaşmak için tıklayınız.

D-Smart İnternet aboneliğiniz ile birlikte verilen modemimizin garanti süresi 2 yıldır.

Adsl modeminiz varsa modemsiz kampanyamizdan yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

D-SmartNet aboneliğiniz için verilen modemler tak-çalıştır özelliğine sahip olduğu için modem ayarı yapmanıza gerek kalmadan internete bağlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kablo bağlantısını aşağıdaki şekilde yapmanız.
Modem ayarlarınızı yapılandırmak için kullanım kılavuzları alanına göz atabilirsiniz. Modeminiz bunlardan biri değil ise üretici firmadan destek alabilirsiniz.
( Tablo1.Modem görseli , Tablo2. Modem ve bilgisayar bağlantı görseli)

D-SmartNet aboneliğiniz aktif olmasına rağmen internet bağlantısı sağlayamıyorsanız aşağıdaki kontrolleri yapabilirsiniz:

• Modemdeki fiziksel bağlantılarınız kontrol ediniz. Bağlantı ayarları için modem kullanım kılavuzları menüsüne göz atabilirsiniz.

• Fiziksel bağlantılarda sorun yoksa modeminizi kapatıp 30 saniye sonra yeniden açınız.
• Kullandığınız modem D-SmartNet'in size sunduğu modemse ayarları otomatik olarak alacaktır.
Kullandığınız modem D-SmartNet'in size sunduğu modem değilse; SMS olarak iletilen kullanıcı adı ve şifrenizin, modeminizin arayüzüne doğru girildiğinden emin olunuz. İnternet bağlantı kullanıcı adı ve şifrenizi Online İşlemler'den SMS ile alabilirsiniz. Şifrenizi almak için tıklayınız.
• Modeminiz açıldığında üzerindeki ışıkların anlamları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.
• Modeminizin üzerindeki ışıklar tabloda belirtildiği şekilde yanıyor ve bağlantı sağlamıyorsanız; modeminize kablolu bağlantı yapın ve kontrollerinizi saylayın.

Abonelik İşlemleri

 • Dsmart www.dsmart.com.tr internet sayfamızdan,
 • Dsmart bayilerimizden başvuru yapabilirsiniz.

Abonelik sözleşmeniz kurulum hizmeti istemediğiniz takdirde anlaşmalı kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. Kurulum istediğinizde ise yetkili teknik servis tarafından sözleşmeniz teslim edilip imzatılacaktır.(Modem kurulum hizmetini 25TL(kdv dahil) karşılığında alabilirsiniz.)

Nakil işlemi, alternatif operatörlern bildirmesiyle Türk Telekom santralleri tarafından yapılan bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için bugüne kadar Türk Telekom’un talep ettiği 26,81 TL, Haziran 2009 itibariyle D-Smart İnternet tarafından alınmamaktadır.

Nakil işlemi, alternatif operatörlern bildirmesiyle Türk Telekom santralleri tarafından yapılan bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için bugüne kadar Türk Telekom’un talep ettiği 26,81 TL, Haziran 2009 itibariyle D-Smart İnternet tarafından alınmamaktadır.

İnternetinizi D-Smart İnternet’e taşımak artık çok kolay , ister bireysel abone, ister kurumsal abone olun internet hizmetinizde herhangi bir kesinti olmadan eski internet servis sağlayıcınızdan hemen D-Smart İnternet’e geçiş yapabilirsiniz. D-Smart İnternet’e geçiş başvurunuzu www.dsmart.com.tr internet sayfamızdan ya da herhangi bir D-Smart İnternet bayisine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Abonelik işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. 30 gün içerisinde hat aktivasyon işleminiz gerçekleştirilecektir. Abonelik sözleşmeniz, taahhütnameniz ve modeminiz yetkili bayimiz tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. Kurulum istediğinizde modem kurulum hizmetini 25TL (KDV dahil) karşılığında alabilirsiniz.

Altyapı Tarife Download (İndirme) Hızı Upload (Yükleme) Hızı
Türk Telekom 4 Mbps'e kadar 1 Mpbs'e kadar
Türk Telekom 6 Mbps'e kadar 800 Kpbs'e kadar
Türk Telekom 8 Mbps'e kadar 800 Kbps'e kadar
Türk Telekom 10 Mbps'e kadar 800 Kbps'e kadar
Türk Telekom 16 Mbps'e kadar 800 Kbps'e kadar
Türk Telekom 24 Mbps'e kadar 3 Mbps'e kadar
Türk Telekom 50 Mbps'e kadar 4 Mbps'e kadar
Türk Telekom 100 Mbps'e kadar 4 Mbps'e kadar
SUPERONLINE 4 Mbps'e kadar 4 Mbps'e kadar
SUPERONLINE 8 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar
SUPERONLINE 10 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar
SUPERONLINE 24 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar
SUPERONLINE 25 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar
SUPERONLINE 50 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar
SUPERONLINE 100 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar

Yeni abone alımına kapalı ancak aktif abonesi olan tarifeler

25 Mbps'e kadar Limitsiz Fiber İnternet 438 TL
10 Mbps'e kadar Limitsiz İnternet 370 TL
10 Mbps'e kadar Limitsiz Fiber İnternet 370 TL
75 Mb'e kadar Limitsiz İnternet 548 TL
4 Mb 'e kadar Limitsiz İnternet 354 TL
10 Mbps'e kadar(08:00-19:00 arası) Limitsiz İnternet 370 TL
6 Mb'e kadar Limitsiz İnternet 354 TL
8 Mb'e kadar Limitsiz Fiber İnternet 354 TL

Son iki yıl içinde yürürlükten kaldırılan tarifeler

4 Mbps'e kadar İnternet-KOTA 40 354 TL
4 Mbps'e kadar İnternet-KOTA 60 354 TL
4 Mbps'e kadar Fiber İnternet-KOTA 40 GB 354 TL
4 Mbps'e kadar Fiber İnternet-KOTA 60 GB 354 TL
10 Mbps'e kadar Limitsiz İnternet 370 TL

Abone Alımına Açık Tarifeler
İnternet TarifeleriOcak-Haziran 2023 İndirimsiz Fiyatlar
8 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺354,00
16 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺418,00
24 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺438,00
35 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺468,00
50 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺498,00
100 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺548,00
200 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺698,00
500 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺878,00
1000 Mbps'e kadar hızlı limitsiz₺1.078,00

Diğer Ücretler
Yalın İnternet Devre Hazırlama Ücreti₺8
Yalın İnternet Hizmet Bedeli (Aylık)₺21
İnternet Aktivasyon Ücreti₺264
İnternet Nakil Ücreti₺89
Fiber İnternet Nakil Ücreti₺480
Yalın İnternet Dönüşüm Ücreti₺8
*Evde Kurulum Hizmeti₺250
*Fiber Evde Kurulum Hizmeti₺500
Statik Ip Ücreti (Aylık)₺44,90
Kota Aşım Ücreti Mbps Başına₺0,012929
Hat Dondurma Ücreti₺89
**Borçtan Kapama ve Açma Ücreti₺79
*ADSL Modem Cari Modem Bedeli₺75
*VDSL Modem Cari Modem Bedeli₺600
*Türk Telekom Fiber Modem Cari Bedeli₺400
*Superonline Fiber Modem Cari Bedeli₺1200
*Telefon Kablosu₺1
*Splitter₺2
*Adaptör₺10
*Ethernet Kablosu₺1

*Belirtilen ücretlere %20 KDV dahildir. Bu sayfada yer alan diğer ücretlere %20 KDV ve %10 ÖİV dahildir. ** 60 TL olarak uygulanmakta olan borçtan hizmet açma bedeli 1.Ağustos.2023 itibariyle 79 TL olarak güncellenecek olup 1.Ağustos.2023’den sonra borçtan hizmet açmaya konu olacak tüm abonelikler için geçerli olacaktır. Bir takvim yılındaki borç nedeniyle ilk kapama işlemi için söz konusu ücret faturanıza yansıtılmayacaktır.

Online İşlemler

D-Smart İnternet abonelik kota bilgilerinize www.dsmart.com.tr/internet web adresimiz üzerinde yer alan “Kota Sorgulama” bölümünden veya Online İşlemler bölümüne giriş yaparak ulaşabilirsiniz

Online İşlemler Kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, Online İşlemler giriş ekranında "Şifremi Unuttum" bölümünden ilgili adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Kullandığınız modem D-SmartNet'in size sunduğu modem ise modemi açtığınızda tak-çalıştır özelliği ile ayarları otomatik alacaktır. İnternet bağlantı kullanıcı adı ve şifrenizi Online İşlemler'den SMS ile alabilirsiniz. İnternet bağlantı kullanıcı adı ve şifreniz modem arayüze giriş yaptıktan sonra internet bağlantısını sağlayabilmeniz için modem ayarlarında gerekli olan bir bilgidir. Modem kullanıcı adı ve şifresinden farklıdır.

Online İşlemler menüsünden;
• Faturanızı inceleyebilir, varsa ödenmemiş borcunuzu görebilir, online ödeme yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, güncelleyebilir,
• Kota bilgilerinize ulaşabilir,
• Online İşlem şifrenizi değiştirebilir,
• Abonelik fesih talebinizi iletebilir,
• “Tüketici Şikayetleri” butonunu tıklayarak talep ve şikayetlerinizi iletebilir, çözüme yönelik verdiğimiz yazılı cevapları takip edebilirsiniz.

Tarife ve Kampanyalar

Abone olduğunuz ay, hattınızın aktif olduğu tarihten ayın sonuna kadar geçen süreye ait gün sayısına göre limitiniz hesaplanmaktadır. Örneğin 4 GB’lık limitli aboneliğiniz ayın 16. gününde aktif oldu ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

Nakil ya da tarife değişikliğini gerçekleştirdiğiniz ay içerisinde kota miktarınız kıst hesabı uygulanarak hesaplanır. Örneğin 4 GB’lik limitli aboneliğinizde, ayın 16. gününde nakil işlemi ya da tarife değişikliği gerçekleşti ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

Kullanım alışkanlığınıza uygun farklı hız ve limitte tercih edebileceğiniz adsl tarifelerimiz bulunmaktadır. Limitli tarife ile; her ay abonelik başlangıcında tercih ettiğiniz belirli miktar gb veri alımını kullanırken; limitsiz tarife ile sınırsız ve değişik hızlarda veri alışverişini tercih edebilirsiniz.

Tarife değişikliği taleplerinizi, bilgi@dsmart.com.tr adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz. Tarife değişikliği talebinizin alınması ile gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

Tarifelerimize ait liste fiyatlarını görmek içintıklayınız.

Uydu Platform Abonelik Sözleşmesi için tıklayınız. İnternet Abonelik Sözleşmesi için tıklayınız.

Bağlantı hızınızı veya limitinizi değiştirmek için talebinizi D-Smart destek sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

Limitli ve limitsiz olmak üzere abonelik paketlerimiz mevcuttur. Paketler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ana Paketler

 • Hoş Geldin Paketi 42 TL
 • Aile Spor Paketi 57 TL
 • Film Dizi Paketi 72 TL
 • Mega Paket 87 TL

Ek Paketler
 • Sporsever Ek Paketi 20 TL
 • Belgeselsever Ek Paketi 8 TL
 • Eğlencesever Ek Paketi 8 TL
 • Belgeselsever + Eğlencesever Ek Paketi 16 TL
 • D-Smart GO 5 TL

Aktivasyon, Kurulum ve Diğer Ücretler
 • TV Aktivasyon Ücreti 60 TL
 • TV İç Kurulum Ücreti 120 TL
 • Borçtan Kapama ve Açma Ücreti 30 TL
 • *25 TL olarak uygulanmakta olan borçtan açma bedeli 1 Temmuz 2018 itibariyle 30 TL olarak revize edilmiştir. İlgili değişiklik 1 Temmuz 2018'den sonra borçtan kapama sonucu açılan abonelikler için geçerlidir. 28/10/2017'de 30224 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak 28/04/2018’de devreye giren Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliği’nin 17.maddesi 3. Fıkrasında belirtilen “İşletmeci tarafından, abonenin faturasını ödememesi nedeni ile hizmetin kısıtlanması/durdurulması ve hattın tekrar hizmete açılması durumunda, bir takvim yılındaki ilk açma-kapama işlemi için aboneye herhangi bir ad altında ücret yansıtılamaz.” uygulaması da 28/04/2018’den itibaren tarafımızdan uygulanmaya başlanmıştır.

Elbette, abone alımına kapanmış kampanyalarımızı GEÇMİŞ KAMPANYALAR sayfamızda görebilirsiniz.

Diğer

Yetkili servis teknik destek hizmeti 25 TL’dir.

Windows ve Intel Proset Wireless programlarına kablosuz bağlantı desteği veriyoruz.

Adsl bağlantısında veri gönderme (upload) limitinizi etkilememektedir. Veri alma (download) miktarınız limitinizi etkilemektedir.

Bu hizmetten faydalanabilmek için www.dsmart.com.tr web sitemizdeki Online İşlemler'e girmeniz yeterlidir. Online işlemlerden internet güvenlik profilinizi seçebilir, görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz

Güvenli İnternet Hizmeti kapsamında seçebileceğiniz 2 profil bulunmaktadır:
1) Çocuk Profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir.
Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.
Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.
2) Aile Profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir.
Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.
Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar.
Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.

Elektronik Haberleşme Kanunu uyarınca çıkarılan "Tüketici Hakları Yönetmeliği"nin "İnternetin Güvenli Kullanımı" başlıklı 10.maddesi, tüm internet servis sağlayıcılara "İnternetin Güvenli Kullanımı"na yönelik ücretsiz alternatif hizmet sunma yükümlülüğü getirmektedir.

Güvenli İnternet Hizmeti internetinizi istemediğiniz içeriklerinden arındıran ücretsiz bir sistemdir. Bu hizmetle seçeceğiniz profile göre, ADSL hattınız üzerinden bazı sayfalara erişiminiz engellenecek ve Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirilirsiniz.
Güvenli İnternet Hizmetini talep etmeyen abonelerin mevcut İnternet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam edilir.

Güvenli İnternet Hizmeti tarafından engellenen bir sayfanın içeriğinin sakıncalı olmadığını ve Güvenli İnternet Profillerinden çıkarılması gerektiğini düşünüyorsanız hizmete ait uyarı sayfasının sağ alt kısmındaki link üzerinden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na talebinizi iletebilirsiniz. Görüşünüz kurum tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Bir sitenin Güvenli İnternet Hizmeti kapsamına girip girmediğini, girdi ise hangi profil kapsamında olduğunu www.guvenlinet.org sayfası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Güvenli internet ile ilgili detaylı bilgi için www.guvenlinet.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Statik IP hizmeti sunuyoruz. Hizmeti satın almak istediğinizde, D-Smart destek sayfamız üzerinden talebinizi iletebilirsiniz.

D-Smart İnternet bayilik başvuru talebinizi www.dsmart.com.tr sayfasında üst kısımda yer alan Ticari Satış => Bayi Talep Formu üzerinden bayilik iletebilirsiniz

D-Smart İnternet Shop bayilerinde satılan teknolojik ürünler, D-Smart İnternet güvencesi altında değildir. Konuyla ilgili olarak D-Smart İnternet Shop bayileri bünyesinde yer alan bilgisayar firmalarından bilgi almanız gerekmektedir.

Görüntü sıkıştırma : . H264 Advanced Video Codec . H263 Video Codec Ses Sık. : · Mpeg1 Layer2 · AC3 Modülasyon : · QPSK · 8PSK · QAM 256 Yayın standardı : · DVB S · DVB S2 · DVB C Şifreleme Sistemi : · Cisco/NDS Videoguard · BISS MODE 1 SI : · Standart DVB SI Cihaz dışı kopya koruma sistemleri : · Analog portlar için CGMS-A · Digital portlar için HDCP

DATA HİZMETİ
ADSL : ADSL2/2+ ITU-T G.992.3, ITU-T G.992.4, ITU-T G.992.5
GSHDSL : SHDSL ITU-T C.991.2
VDSL : ITU-T G.993.2
Metro Ethernet : Gigabit Ethernet IEEE 802.3z, 10 GE Ethernet IEEE 802.3ae
Veri Merkezi Hizmetleri : Gigabit Ethernet IEEE 802.3z, 10 GE Ethernet IEEE 802.3ae

SES HİZMETİ
Sinyalleşme Protokolü : SIP, H323
Fax Protokolü : T38, G711alaw fax pass-through
DTMF : RFC2833
Codec : g729r8, g729br8, g711ulaw, g711alaw

Şirketimiz internet sitesinin ana sayfasındaki ‘Tüketici Şikâyetleri’ baslıgı altından sikâyetinizi kolayca ve ücretsiz olarak iletebilir ve çözüme yönelik verdiğimiz yazılı cevapları yine aynı şekilde takip edebilirsiniz. ‘Tüketici Şikayetleri’ üzerinden ilettiğiniz şikayetlerin 10 iş günü içerisinde cevaplandırılması amaçlanmaktadır.

Fatura ve Ödeme Bilgileri

Fatura ödeme işleminizi 8 veya 11 haneli abone numaranız gerçekleştirebilirsiniz. Abone numaranızı Online İşlemler üzerinden SMS ile alabilirsiniz.

Aynı fatura için yapmış olduğunuz mükerrer ödeme bir sonraki faturanıza otomatik olarak mahsup edilir.

Sizin adınıza devlete ödenen katma değer vergisi ve özel iletişim vergisi'dir. D-SmartNet ücretleri; %20 KDV + %10 ÖİV'ye tabidir. D-Smart Paket Ücretleri: %20 KDV’ye tabidir. Cihaz kullanım ücretleri; %20 KDV'ye tabidir. İletim bedeli; Andromeda TV Dijital Platform işletmeciliği A.Ş. tarafından sunulan uydu platform hizmetine ilişkin aylık hizmet bedelidir. %20 KDV+%10 ÖİV' ye tabidir.

Faturalarda yer alan KDV ve ÖİV ilgili kanunları gereğince tahakkuk ettirilmekte olup, söz konusu vergilere ilişkin oranlarda yine kanun, kanun hükmünde kararname ve bakanlar kurulu kararları ile belirlenmektedir. Keza faturalarda tahakkuk ettirilen söz konusu vergiler tahsil edilip edilmediğine bakılmaksızın ait olduğu ayı takip eden ay içerisinde ilgili vergi dairesine yatırılmaktadır.

D-Smart fatura bilgilerinizi Online İşlemler 'den kolayca öğrenebilir, kredi kartınız ile anında ödeyebilirsiniz.

Faturanızı Online İşlemler, anlaşmalı bankalarımız, sesli yanıt sistemi ve yetkili ödeme merkezlerinden ödeyebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı vermek ödemelerinizi takip etmenin en pratik ve en kolay yoludur. Otomatik ödeme talimatınızı Online İşlemler 'den kolayca verebilir veya ödeme noktalarımız üzerinden talimatınızı tanımlayabilirsiniz.

Tüm D-Smart İnternet aboneliklerinde kampanya kapsamında aksi belirtilmediği müddetçe güncel hat aktivasyon ücretini linkinden öğrenebilirsiniz.

Abonelerin yüksek faturalarını engelleyebilmeleri ve faturalarını kontrol edebilmeleri amacıyla sunulan ücretsiz bir hizmettir.
Bu hizmet dahilinde toplam fatura tutarının, abone tarafından belirlenen üst limite ulaşması halinde aboneye sms ve e-mail ile bildirim yapılmaktadır.
Fatura üst sınıra ulaştığında hizmet sunumuna devam edilir, ancak ücretli kullanımlar abonenin faturasına yansıtılır.
Fatura üst sınırı aylık sabit ücretler toplamından yüksek olmalıdır. Fatura üst sınırı en az 90 TL olarak belirlenebilir.
Fatura üst sınırını, Online İşlemler 'den güncelleyebilirsiniz.

 • Paket Bedeli: Aylık olarak tahakkuk ettirilen hizmet bedelidir.
 • Paket Kampanya İndirimi Bedeli: Kampanya gereği verilen ücret indirimidir.
 • Kısa Dönem Paket Bedeli: Üyelik başlangıç tarihiyle fatura kesim tarihine kadar olan dönemde alınan hizmet bedelidir.
 • İletim Bedeli:Andromeda TV Dijital Platform İşletmeciliği A.Ş tarafından sunulan Uydu Platform hizmetine ilişkin aylık hizmet bedelidir.
 • D-Smart GO: D-Smart içeriklerine cep telefonu, tablet, bilgisayar ve Smart TV uygulaması üzerinden ulaşılmasını sağlayan D-Smart hizmetidir.
 • Aktivasyon Ücreti: Hattınızın ADSL erişimine açılabilmesi için bir defaya mahsus tahakkuk ettirilen ücrettir.
 • Kısa Dönem Erişim Ücreti: Aktivasyon başlangıç tarihiyle fatura kesim tarihine kadar olan dönemde alınan hizmetin bedelidir.
 • Aylık Erişim Ücreti: Aylık olarak tahakkuk ettirilen internet erişim hizmet bedelidir.
 • Erişim Kampanya İndirim Bedeli: Kampanya gereği verilen ücret indirimidir.
 • Gecikme Bedeli: Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için 21.05.2024 tarihine kadar aylık %3,5 , 21.05.2024 tarihinden sonraki faturalar için aylık %4,5 oranında gecikme bedeli uygulanır.
 • Borçtan Açma Bedeli: Ödenmemiş faturalar nedeniyle hizmetin askıya alınıp tekrar aktif edilmesi durumunda Tv aboneliği için 60, İnternet aboneliği için 79, Tv + İnternet aboneliğini birlikte kullanımı durumunda 79 TL alınan ücret 1.Kasım.2023 itibariyle itibariyle Tv aboneliği için 60, İnternet aboneliği için 99 TL olacaktır. Tv + İnternet aboneliğini birlikte kullanımı durumunda internet aboneliği gibi 99 TL olarak uygulanacaktır. İlgili değişiklik 1.Kasım.2023’den sonra borçtan kapama sonucu açılan tüm abonelikler için geçerli olacaktır
 • Kurulum bedeli: Uydu alıcısı kurulumu için yönlendirlen servis bedelidir.
 • Uydu Alıcısı Kullanım Bedeli: Taksitli veya peşin tahsil edilen uydu alıcısı kullanım bedelidir.
 • Modem Kullanım Bedeli: Taksitli veya peşin tahsil edilen modem bedelidir.
 • Teknik Servis Ücreti: Abone talebine istinaden veya kuruluma ilişkin olarak yönlendirilen yetkili servis ücretidir.
 • Tarife Değişikliği Ücret Farkı/İndirimi: Tarife değişikliklerinde tarifeler arası alınan fark ücretidir.
 • Statik IP: Sürekli olarak bir aboneye tahsis edilen sabit IP için tahakkuk ettirilen hizmet bededir.
 • Yalın ADSL Hizmet Bedeli: PSTN (sabit telefon hizmeti) olmadan ADSL internet hizmeti alınmasını sağlayan servis bedelidir.
 • Yalın Fiber Hizmet Bedeli: PSTN (sabit telefon hizmeti) olmadan Fiber internet hizmeti alınmasını sağlayan servis bedelidir.

İlk faturanızda, fatura kesim tarihine kadar olan dönemde aldığınız ve bir sonraki ay boyunca alacağınız D-Smart hizmeti yer alacaktır.
Örneğin: 12 Mayıs tarihinde üyeliğiniz aktive edildi. İlk faturanız 1 Haziran tarihinde çıkar, 12 Mayıs - 31 Mayıs dönemi ile 1 Haziran - 30 Haziran dönemini kapsar.
Sonraki faturalarınız bir aylık dönemi kapsar.

Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için 21.05.2024 tarihine kadar aylık %3,5 , 21.05.2024 tarihinden sonraki faturalar için aylık %4,5 oranında gecikme bedeli uygulanır.

Bir faturanın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde, mevzuat doğrultusunda hizmet(ler) tek taraflı olarak kısıtlanabilir ya da öncelikle kısıtlanma uygulanmak üzere durdurulur.
Hizmetin kısıtlanması durumunda; asgari olarak borcun ödenmesine imkan verecek şekilde bazı internet sayfalarına erişim sağlanır. Kısıtlama sonrası ödeme yapmamanız durumunda ay sonu itibariyle hizmetiniz durdurulacaktır.   Hizmetin kısıtlanması/durdurulması ve hattın tekrar hizmete açılması durumunda, bir sonraki faturanıza Tv aboneliği için 60, İnternet aboneliği için 99 TL yansıtılacaktır. Tv + İnternet aboneliğini birlikte kullanımı durumunda internet aboneliği gibi 99 TL borçtan açma ücreti yansıtılacaktır. Yeni fatura döneminin başlaması ile birlikte hizmet durdurulur veya hizmetin durdurulması uygulamasında olduğu gibi ücret yansıtılmaksızın, hizmet kısıtlı olarak sunulmaya devam edilir, kısıtlamanın başladığı tarihi takip eden ilk fatura kesim tarihine kadar ücret yansıtılır.
Borcun ödenmesi halinde, kısıtlama en geç 24 (yirmi dört) saat içerisinde kaldırılır. Hizmetin, borcun ödenmemesi nedeniyle durdurulmuş olması durumunda da, borcun ödenmesiyle birlikte en geç 24 (yirmi dört) saat içerisinde hizmet tekrar sunulur.
Kısıtlanan süre taahhüt sürenizi etkilemez, aboneliğinizin durdurulması halinde, durdurulan süre taahhüt sürenize eklenecektir. Hizmetin durdurulması durumunda mülkiyeti Andromeda TV Digital Platform İşletmeciliği AŞ.’ne ait olan modem ve benzeri cihaz bedelleri için faturalama devam ettirilir, internet hizmeti faturalandırılmaz.
Ödenmesi gereken hizmet bedellerinin zamanında ödenmemesi/kısmen ödenmesi sonucunda ilgili hizmet(ler)in durdurulmasını takiben TV hizmetleri için en geç 6 ay, internet hizmetleri için en geç 2 ay içerisinde ödemenin yapılmaması durumunda ise abonelik sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilir ve gecikme nedeniyle alacağın tahsili için yasal yollara müracaat edilebilir.
Abonelik sözleşmesinin haklı nedenle (borcun ödenmemesi vb.) feshedilmesi halinde mülkiyeti muhafaza kaydıyla aboneye tahsis edilmiş olan uydu alıcısı dahil tüm donanımı 7 (Yedi) gün içerisinde aboneye bildirilen yetkili satıcılara ve/veya bayilere eksiksiz ve çalışır durumda iade edilmelidir. Aksi takdirde uydu alıcısı ve donanım bedeli aboneye faturalanacaktır. Sözleşme tarihindeki bedel olan HD uydu alıcısı için 850 TL*, HD+ uydu alıcısı için (kayıt cihazı dahil)2500 TL*, CAM modülü için 600 TL* tutarındaki bedel , taahhüt süreniz içinde Uydu Alıcısı değişimi yapılmış olması durumunda bu bedeller yerine Uydu Alıcısı değişim tarihi itibarıyla geçerli olan güncel Uydu Alıcısı bedeli yansıtılacaktır. İlgili cihaz ücretlerine %20 KDV ve %10 ÖİV dahil, damga vergisi hariçtir.

Anlaşmalı kurumlardan yapılan tahsilatlar online olarak anında sistemimize yansımaktadır. Güncel ödeme kanallarına ulaşmak için tıklayınız.

Nakil nedeniyle hizmet almadığınız döneme ilişkin tarafınıza ücretlendirme yapılmaz.

Bir faturanın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde, mevzuat doğrultusunda hizmet(ler) tek taraflı olarak kısıtlanabilir ya da öncelikle kısıtlanma uygulanmak üzere durdurulur. Hizmetin kısıtlanması/durdurulması ve hattın tekrar hizmete açılması durumunda, bir sonraki faturanıza Tv aboneliği için 60, İnternet aboneliği için 99 TL yansıtılacaktır. Tv + İnternet aboneliğini birlikte kullanımı durumunda internet aboneliği gibi 99 TL borçtan açma ücreti yansıtılacaktır. Bir takvim yılındaki borç nedeniyle ilk kısıtlama işlemi için söz konusu ücret faturanıza yansıtılmaz, ilk açma işlemi sonrasında yapılan her açma işlemi için  bir sonraki faturanıza Tv aboneliği için 60, İnternet aboneliği için 99 TL yansıtılacaktır. Tv + İnternet aboneliğini birlikte kullanımı durumunda internet aboneliği gibi 99 TL borçtan açma ücreti yansıtılacaktır.

Tarife değişikliği ve nakil işlemleriniz için hattınızın aktif olması gerekmektedir.

Her ayın ilk haftası fatura kesimi yapılmaktadır.

Bir faturanın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde, mevzuat doğrultusunda hizmet(ler) tek taraflı olarak kısıtlanabilir ya da öncelikle kısıtlanma uygulanmak üzere durdurulur.

Fatura adres bilgilerinizi Online İşlemler üzerinden güncelleyebilirsiniz. Kayıtlarımıza alınan adrese gönderilmiş faturalar, adınıza gönderilmiş sayılır.

D-Smart fatura bilgilerinizi Online İşlemler 'den kolayca öğrenebilir, kredi kartınız ile anında ödeyebilirsiniz.